Close

Галерия

Празнична обща училищна снимка

Отбелязване на патронния празник на училището

Ученически игри 23/24г. Баскетбол 5-7 клас момичета: I място – 38 ОУ „Васил Априлов“

Спортен празник – 13.10.2023г.

Ученически игри 2023/2024 г.

На 11 октомври, в турнира по футбол между училищата от район „Средец“, 5-7 клас от Ученически игри , 38 ОУ „Васил Априлов“ се класира на I място!

Конкурс „Рицарска постъпка“

На 1.юни 2023г. на тържествена церемония в Двореца на децата за награждаване на победителите в националния конкурс за детска литературна творба „Рицарска постъпка“ Виктория Нуцова от 6г клас беше наградена като победител в раздел Проза за разказа „Рицарска постъпка“. Г-жа Мариета Димитрова, директор на 38.ОУ, беше наградена за провеждане на конкурса, както и г-жа Малина Мануилова, ст. учител по БЕЛ.

Учениците от 3 в клас, с участието на родител-доброволец, участваха в кампанията „Революция в храненето“

24 Май 2023 г.

Постижения – Компютърно моделиране и Информационни технологии

Голямото рисуване за 1-ви юни 23 г

Мария Емилова Костадинова от 7б кл. спечели сребърен медал на Европейското първенство (и европейска кохай купа) по шотокан карате, провели се от 31.март до 02.април 2023г. в гр. Линяно Сабиадоро, Италия.

Родител в ролята на учител – 7в. Христо Генчев в час по математика и журналистката оли Златарева от БНТ1

Спортен празник – 23.09.2022 г.

На 12 октомври, в турнира по футбол между училищата от район „Средец“, 5-7 клас от Ученически игри, 38 ОУ „Васил Априлов“ се класира на III място!

5а клас с отличие „ЕКО КЛАС“ и разходка в Образователния център на ЕКОПАК в столичния район „Искър“

2в клас – кампания „Еко клас“ в партньорство със Столична община

Защита на проекти по информационни технологии на седмокласници, с преподаватели: г-жа Роса Иванова и Силвия Стефанова

Национален танцов фестивал „Утринна роса“ – гр.Перник – 1 май 2022г.

Къща музей „Иван Вазов“ – София

Великденска работилница – 2г клас

Книговище – Състезание по четене с разбиране – 01-30.04.2022г. – 2 г клас

Награждаване на Преслава Христова от 5б клас – трето място на НС „Ключът на музиката“